
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 08020SA |
| Package: | Box |
| Part Status: | Active |
| Voltage - Rated: | 12VDC |
| Size / Dimension: | Square - 80mm L x 80mm H |
| Width: | 20.00mm |
| Air Flow: | 31.1 CFM (0.871m³/min) |
| Static Pressure: | 0.140 in H2O (34.9 Pa) |
| Bearing Type: | Ball |
| Fan Type: | Tubeaxial |
| Features: | Locked Rotor Sensor |
| Noise: | 31.0dB |
| Power (Watts): | 840 mW |
| RPM: | 2900 RPM |
| Termination: | 3 Wire Leads |
| Ingress Protection: | - |
| Operating Temperature: | 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C) |
| Approval Agency: | - |
| Weight: | 0.176 lb (79.83 g) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 480 |
Current price of 08020SA-12K-AL-00 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FAN AXIAL 172X51MM 24VDC WIRE
FAN AXIAL 50X15MM 24VDC WIRE
FAN AXIAL 80X25MM 12VDC WIRE
CRYSTAL 19.2800MHZ 6PF SMD
XTAL OSC VCXO 35.437431MHZ HCSL
FAN 12VDC 80X20MM 3WR
IC LINKSWITCH 48W 68W 12ESOP