
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Box |
| Part Status: | Active |
| Voltage - Rated: | 12VDC |
| Size / Dimension: | Square - 40mm L x 40mm H |
| Width: | 28.00mm |
| Air Flow: | 23.8 CFM (0.666m³/min) |
| Static Pressure: | 1.320 in H2O (328.8 Pa) |
| Bearing Type: | Ball |
| Fan Type: | Tubeaxial |
| Features: | Locked Rotor Protection, Speed Sensor (Tach) |
| Noise: | 54.0dB(A) |
| Power (Watts): | 6.6 W |
| RPM: | 13000 RPM |
| Termination: | 3 Wire Leads |
| Ingress Protection: | - |
| Operating Temperature: | 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C) |
| Approval Agency: | CE, cURus, TUV |
| Weight: | 0.045 lb (20.41 g) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of DC0402812H2B-3T0 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FAN AXIAL 120X32MM 48VDC WIRE
DC FAN, IP69K, 80X80X32MM, 12VDC
FAN AXIAL 60X25MM 24VDC WIRE
FIXED IND 10NH 1.3A 80 MOHM SMD
MEMS OSC XO 133.333333MHZ LVCMOS
FAN 12VDC 40X28MM 3WIRES
CORD 14AWG IEC320 RA - CBL 3.28'