
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | San Ace 60 |
| Package: | Box |
| Part Status: | Active |
| Voltage - Rated: | 24VDC |
| Size / Dimension: | Square - 60mm L x 60mm H |
| Width: | 25.00mm |
| Air Flow: | 12.7 CFM (0.356m³/min) |
| Static Pressure: | 0.079 in H2O (19.6 Pa) |
| Bearing Type: | Ball |
| Fan Type: | Tubeaxial |
| Features: | Locked Rotor Protection |
| Noise: | 20.0dB(A) |
| Power (Watts): | 960 mW |
| RPM: | 2600 RPM |
| Termination: | 2 Wire Leads |
| Ingress Protection: | - |
| Operating Temperature: | -4 ~ 158°F (-20 ~ 70°C) |
| Approval Agency: | CSA, TUV, UL |
| Weight: | 0.199 lb (90.26 g) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 | ||
| 25 | ||
| 50 | ||
| 100 | ||
| 250 |
Current price of 109R0624M402 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FAN AXIAL 80X25MM 12VDC WIRE
FAN AXIAL 92X20MM 12VDC WIRE
FAN 92X25MM 12VDC LOCK
MEMS OSC XO 156.2500MHZ LVCMOS
FAN 60X25MM 24VDC
DC DC CONVERTER 40V 25W
IC POWER MANAGEMENT