
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 600NU |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Voltage - Rated: | 24VDC |
| Size / Dimension: | Square - 60mm L x 60mm H |
| Width: | 25.40mm |
| Air Flow: | 33.0 CFM (0.924m³/min) |
| Static Pressure: | - |
| Bearing Type: | Ball |
| Fan Type: | Tubeaxial |
| Features: | Locked Rotor Protection |
| Noise: | 41.0dB(A) |
| Power (Watts): | 2.9 W |
| RPM: | 6850 RPM |
| Termination: | 2 Wire Leads |
| Ingress Protection: | IP68 - Dust Tight, Waterproof |
| Operating Temperature: | -4 ~ 158°F (-20 ~ 70°C) |
| Approval Agency: | UL |
| Weight: | 0.146 lb (66.22 g) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 | ||
| 25 | ||
| 50 | ||
| 100 | ||
| 250 |
Current price of 614NHHU-286 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FAN AXIAL 80X25.4MM 12VDC WIRE
FAN AXIAL 25X10MM BALL 5VDC WIRE
FAN AXIAL 92X38MM 24VDC WIRE
XTAL OSC VCXO 445.5000MHZ HCSL
FAN AXIAL 24VDC 60X60MM IP68
CONN HEADER SMD 7POS 2.54MM
CONN HEADER R/A 10POS 2MM