
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 2200FTD |
| Package: | Box |
| Part Status: | Active |
| Voltage - Rated: | 48VDC |
| Size / Dimension: | Round - 220mm Dia |
| Width: | 50.80mm |
| Air Flow: | 553.0 CFM (15.48m³/min) |
| Static Pressure: | - |
| Bearing Type: | Ball |
| Fan Type: | Tubeaxial |
| Features: | PWM Control, Speed Sensor (Tach) |
| Noise: | 66.0dB(A) |
| Power (Watts): | 48 W |
| RPM: | 5000 RPM |
| Termination: | 4 Wire Leads |
| Ingress Protection: | - |
| Operating Temperature: | -13 ~ 158°F (-25 ~ 70°C) |
| Approval Agency: | UL |
| Weight: | 2.3 lbs (1 kg) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 | ||
| 25 | ||
| 50 |
Current price of 2218F/2TDHHO is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FAN AXIAL 50X10MM 12VDC WIRE
FAN AXIAL 92.5X25MM 12VDC WIRE
FAN AXIAL 40X15MM 12VDC WIRE
XTAL OSC VCXO 148.42575MHZ HCSL
FAN AXIAL 48VDC 200X51MM 553CFM
CONN HEADER SMD 20POS 2.54MM
SENSOR TOUCH MOD 1 INPUT 5MS