
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | San Ace 120 |
| Package: | Box |
| Part Status: | Active |
| Voltage - Rated: | 24VDC |
| Size / Dimension: | Square - 119mm L x 119mm H |
| Width: | 38.00mm |
| Air Flow: | 137.0 CFM (3.84m³/min) |
| Static Pressure: | 0.542 in H2O (135.0 Pa) |
| Bearing Type: | Ball |
| Fan Type: | Tubeaxial |
| Features: | Locked Rotor Sensor |
| Noise: | 49.0dB(A) |
| Power (Watts): | 12 W |
| RPM: | 3600 RPM |
| Termination: | 3 Wire Leads |
| Ingress Protection: | - |
| Operating Temperature: | -4 ~ 158°F (-20 ~ 70°C) |
| Approval Agency: | CSA, TUV, UL |
| Weight: | 0.728 lb (330.22 g) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 | ||
| 25 | ||
| 50 | ||
| 100 |
Current price of 9G1224G1D01 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FAN AXIAL 40X15MM 24VDC WIRE
FAN AXIAL 92X38MM 48VDC WIRE
FAN AXIAL 92.5X25MM 24VDC WIRE
XTAL OSC SO 106.2500MHZ LVPECL
FAN 120X38MM 24VDC LOCK
CONN DIN RCPT 32POS PCB GOLD
PRESSURE SENSOR INTERFACE AND SI