
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MR8025 |
| Package: | Box |
| Part Status: | Active |
| Voltage - Rated: | 24VDC |
| Size / Dimension: | Square - 80mm L x 80mm H |
| Width: | 25.00mm |
| Air Flow: | 67.0 CFM (1.88m³/min) |
| Static Pressure: | 0.370 in H2O (92.2 Pa) |
| Bearing Type: | Ball |
| Fan Type: | Tubeaxial |
| Features: | Auto Restart, Speed Sensor (Tach) |
| Noise: | 44.2dB(A) |
| Power (Watts): | - |
| RPM: | 4800 RPM |
| Termination: | 3 Wire Leads |
| Ingress Protection: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Approval Agency: | CE, cUL, TUV, UL |
| Weight: | 0.119 lb (53.98 g) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 100 |
Current price of MR8025E24B1-FSR is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FAN 60X25MM 24VDC RBLS TACH
FAN 40X15MM 5VDC TACH
FAN AXIAL 70X15MM 12VDC WIRE
FAN AXIAL 80X25MM 24VDC WIRE
CONN HEADER SMD 47POS 2.54MM
POWER SUPPLY RACK MNT 500W LCD L
DC DC CONVERTER 15V 1.25W