
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ODB5115 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Voltage - Rated: | 12VDC |
| Size / Dimension: | Rectangular/Rounded - 51.11mm L x 47.76mm H |
| Width: | 15.00mm |
| Air Flow: | 3.3 CFM (0.092m³/min) |
| Static Pressure: | 0.350 in H2O (87.2 Pa) |
| Bearing Type: | Ball |
| Fan Type: | Blower |
| Features: | - |
| Noise: | 37.0dB |
| Power (Watts): | 1.44 W |
| RPM: | 4500 RPM |
| Termination: | 2 Wire Leads |
| Ingress Protection: | - |
| Operating Temperature: | 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C) |
| Approval Agency: | CE, cURus |
| Weight: | 0.059 lb (26.76 g) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 40 |
Current price of ODB5115-12MB is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FAN AXIAL 40X28MM 12VDC WIRE
FAN BLOWER CF 258X47.5MM 12VDC
FAN BLOWER 97.2X33MM 12VDC WIRE
CRYSTAL 25.0000MHZ 12PF SMD
FAN BLOWER 51X15MM 12VDC WIRE
SENSOR PROX INDUCTIVE 3.3MM MOD
CONN RCPT HSNG MALE 29POS INLINE