
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | OD8025 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Voltage - Rated: | 12VDC |
| Size / Dimension: | Square - 80mm L x 80mm H |
| Width: | 25.00mm |
| Air Flow: | 19.0 CFM (0.532m³/min) |
| Static Pressure: | 0.070 in H2O (17.4 Pa) |
| Bearing Type: | Sealed Sleeve |
| Fan Type: | Tubeaxial |
| Features: | Auto Restart, PWM Control, Speed Sensor (Tach) |
| Noise: | - |
| Power (Watts): | 490 mW |
| RPM: | 1600 RPM |
| Termination: | 4 Wire Leads |
| Ingress Protection: | - |
| Operating Temperature: | 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C) |
| Approval Agency: | cURus, TUV |
| Weight: | 0.191 lb (86.64 g) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 520 |
Current price of OD8025-12LLSS10A is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FAN 12VDC 70X15MM 4WIRES
FAN AXIAL 40X20MM 24VDC WIRE
FAN AXIAL 172X38.5MM 12VDC WIRE
XTAL OSC VCXO 161.13281MHZ LVDS
XTAL OSC VCXO 10.2400MHZ LVDS
FAN AXIAL 80X25MM 12VDC WIRE
SENSOR REFL LONG H TYPE W/OSC