
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | HPLC, FDD1-17238 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Voltage - Rated: | 12VDC |
| Size / Dimension: | Rectangular/Rounded - 172mm L x 151mm H |
| Width: | 38.50mm |
| Air Flow: | 275.0 CFM (7.70m³/min) |
| Static Pressure: | 0.909 in H2O (226.5 Pa) |
| Bearing Type: | Ball |
| Fan Type: | Tubeaxial |
| Features: | PWM Control, Speed Sensor (Tach) |
| Noise: | 60.0dB(A) |
| Power (Watts): | 28.1 W |
| RPM: | 3600 RPM |
| Termination: | 4 Wire Leads |
| Ingress Protection: | IP54 - Dust Protected, Water Resistant |
| Operating Temperature: | -4 ~ 158°F (-20 ~ 70°C) |
| Approval Agency: | CE, cURus, TUV |
| Weight: | 1.9 lbs (861.8 g) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 12 |
Current price of FDD1-17238CBMW4B is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FAN AXIAL 40X28MM 24VDC WIRE
FAN AXIAL 25.5X10MM 12VDC WIRE
FAN AXIAL 120X38.5MM 12VDC WIRE
NMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY 12
FAN AXIAL 172X38.5MM 12VDC WIRE
CCD SENSOR, 768 HORIZ PIXELS, 51
DC DC CONVERTER 5V 150W