
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 5200N |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Voltage - Rated: | 24VDC |
| Size / Dimension: | Square - 127mm L x 127mm H |
| Width: | 38.00mm |
| Air Flow: | 203.0 CFM (5.68m³/min) |
| Static Pressure: | - |
| Bearing Type: | Ball |
| Fan Type: | Tubeaxial |
| Features: | Locked Rotor Protection |
| Noise: | 58.0dB(A) |
| Power (Watts): | 17.5 W |
| RPM: | 4900 RPM |
| Termination: | 2 Wire Leads |
| Ingress Protection: | - |
| Operating Temperature: | -4 ~ 149°F (-20 ~ 65°C) |
| Approval Agency: | - |
| Weight: | 0.684 lb (310.26 g) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 | ||
| 25 | ||
| 50 | ||
| 100 |
Current price of 5214NHH is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FAN 40X20MM 5VDC TACH
FAN AXIAL 120X38MM 24VDC WIRE
FAN 40X28MM 5VDC
FAN AXIAL 127X38MM 24VDC
WEIGH SCALE BENCH COUNTING
DC DC CONVERTER 28V 350W
FIXED IND 100UH 920MA 250 MOHM