
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | FFB |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Voltage - Rated: | 24VDC |
| Size / Dimension: | Square - 92mm L x 92mm H |
| Width: | 38.00mm |
| Air Flow: | 85.5 CFM (2.39m³/min) |
| Static Pressure: | 0.406 in H2O (101.1 Pa) |
| Bearing Type: | Ball |
| Fan Type: | Tubeaxial |
| Features: | Locked Rotor Protection |
| Noise: | 47.5dB(A) |
| Power (Watts): | 6.72 W |
| RPM: | 3800 RPM |
| Termination: | 2 Wire Leads |
| Ingress Protection: | - |
| Operating Temperature: | 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C) |
| Approval Agency: | CE, CSA, UL, VDE |
| Weight: | 0.437 lb (198.00 g) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 | ||
| 48 | ||
| 96 | ||
| 144 | ||
| 288 | ||
| 528 |
Current price of FFB0924VHE is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FAN AXIAL 50X50X20MM 12V WIRE
FAN AXIAL 120X25.4MM 12VDC WIRE
FAN AXIAL 40X15MM 12VDC WIRE
FIXED IND 1UH 40MA 600 MOHM SMD
TVS DIODE 18V 29.2VC 5KW SMD
FAN AXIAL 92X38MM 24VDC WIRE
TAPE DBL COATED BLK 3/4"X 36YDS