
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | B1232 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Voltage - Rated: | 12VDC |
| Size / Dimension: | Square/Rounded - 120mm L x 120mm H |
| Width: | 32.00mm |
| Air Flow: | 28.0 CFM (0.784m³/min) |
| Static Pressure: | 0.680 in H2O (169.4 Pa) |
| Bearing Type: | Ball |
| Fan Type: | Blower |
| Features: | PWM Control, Thermal Overload Protector (TOP) |
| Noise: | 49.0dB(A) |
| Power (Watts): | - |
| RPM: | 2800 RPM |
| Termination: | 3 Wire Leads |
| Ingress Protection: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Approval Agency: | CE, cUL, TUV, UL |
| Weight: | 0.706 lb (320.24 g) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 | ||
| 25 | ||
| 50 | ||
| 100 | ||
| 250 | ||
| 500 |
Current price of B1232H12B6-BSR is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FAN AXIAL 80X20MM 12VDC
FAN AXIAL 172X50.8MM 48VDC WIRE
FAN AXIAL 80X25MM 12VDC WIRE
XTAL OSC XO 74.2129MHZ CMOS SMD
FAN BLOWER 120X32MM 12VDC WIRE
DC DC CONVERTER 12V 150W
DC DC CONVERTER 24V 150W