
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 08025SA |
| Package: | Box |
| Part Status: | Active |
| Voltage - Rated: | 12VDC |
| Size / Dimension: | Square - 80mm L x 80mm H |
| Width: | 25.00mm |
| Air Flow: | - |
| Static Pressure: | - |
| Bearing Type: | Ball |
| Fan Type: | Tubeaxial |
| Features: | Locked Rotor Sensor |
| Noise: | - |
| Power (Watts): | - |
| RPM: | - |
| Termination: | 3 Wire Leads |
| Ingress Protection: | - |
| Operating Temperature: | 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C) |
| Approval Agency: | CE, CSA, UL, VDE |
| Weight: | 0.176 lb (79.83 g) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 480 |
Current price of 08025SA-12P-EL-00 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FAN AXIAL 80X25MM 12VDC WIRE
FAN 60X25MM 48VDC RBLS TACH,PWM
FAN AXIAL 80X25.4MM 12VDC WIRE
XTAL OSC VCXO 163.8400MHZ LVDS
XTAL OSC VCXO 153.6000MHZ LVPECL
FAN AXIAL 92X38MM 115VAC TERM
FAN 12VDC 80X25MM 3WR