
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | OD5010 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Voltage - Rated: | 12VDC |
| Size / Dimension: | Square - 50mm L x 50mm H |
| Width: | 10.50mm |
| Air Flow: | 11.2 CFM (0.314m³/min) |
| Static Pressure: | 0.100 in H2O (24.9 Pa) |
| Bearing Type: | Sealed Sleeve |
| Fan Type: | Tubeaxial |
| Features: | Speed Sensor (Tach) |
| Noise: | 26.0dB |
| Power (Watts): | 1.1 W |
| RPM: | 5000 RPM |
| Termination: | 3 Wire Leads |
| Ingress Protection: | - |
| Operating Temperature: | 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C) |
| Approval Agency: | cURus |
| Weight: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 520 |
Current price of OD5010-12HSS01A is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FAN 40X28MM 12VDC LOW VIB
DC BLOWER 52X15MM
FAN AXIAL 92X38MM 48VDC WIRE
SOLENOID PUSH PULSE 18V
FAN AXIAL 50X10.5MM 12VDC WIRE
CONN HEADER SMD 66POS 2.54MM
FIXED IND 75UH 147MA 3.7 OHM TH