
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | San Ace 92 |
| Package: | Box |
| Part Status: | Active |
| Voltage - Rated: | 12VDC |
| Size / Dimension: | Square - 92mm L x 92mm H |
| Width: | 38.00mm |
| Air Flow: | 90.0 CFM (2.52m³/min) |
| Static Pressure: | 0.402 in H2O (100.1 Pa) |
| Bearing Type: | Ball |
| Fan Type: | Tubeaxial |
| Features: | Locked Rotor Protection, Speed Sensor (Tach) |
| Noise: | 43.0dB(A) |
| Power (Watts): | 6.96 W |
| RPM: | 4000 RPM |
| Termination: | 3 Wire Leads |
| Ingress Protection: | - |
| Operating Temperature: | -4 ~ 140°F (-20 ~ 60°C) |
| Approval Agency: | CSA, TUV, UL |
| Weight: | 0.397 lb (180.08 g) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 | ||
| 25 | ||
| 50 | ||
| 100 | ||
| 250 |
Current price of 9G0912H101 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DC AXIAL FAN 92X92X32MM LOCK
FAN AXIAL 172X50.8MM 48VDC WIRE
FAN 12VDC 80X20MM 2WR
CRYSTAL 24.5760MHZ 12PF SMD
XTAL OSC VCXO 70.6560MHZ HCSL
FAN 92X38MM 12VDC TACH
IC ADC 8BIT FOLD INTERP 128HLQFP