
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | PFB |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Voltage - Rated: | 12VDC |
| Size / Dimension: | Square - 92mm L x 92mm H |
| Width: | 38.00mm |
| Air Flow: | 129.3 CFM (3.62m³/min) |
| Static Pressure: | 1.015 in H2O (252.8 Pa) |
| Bearing Type: | Ball |
| Fan Type: | Tubeaxial |
| Features: | Locked Rotor Protection |
| Noise: | 60.5dB(A) |
| Power (Watts): | 14.64 W |
| RPM: | 6000 RPM |
| Termination: | 2 Wire Leads |
| Ingress Protection: | - |
| Operating Temperature: | 14 ~ 140°F (-10 ~ 60°C) |
| Approval Agency: | CE, CSA, UL, VDE |
| Weight: | 0.553 lb (250.84 g) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 48 |
Current price of PFB0912GHE is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FAN AXIAL 40X20MM 24VDC WIRE
FAN BLOWER 120X32MM 12VDC WIRE
FAN AXIAL 172X38.5MM 48VDC WIRE
MEMS OSC XO 133.33333MHZ LVCMOS
MEMS OSC XO 33.3330MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 133.3330MHZ LVDS SMD
FAN AXIAL 92X38MM 12VDC WIRE