
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | BFB |
| Package: | Box |
| Part Status: | Active |
| Voltage - Rated: | 12VDC |
| Size / Dimension: | Square/Rounded - 75.7mm L x 75.7mm H |
| Width: | 25.00mm |
| Air Flow: | 15.3 CFM (0.428m³/min) |
| Static Pressure: | 0.977 in H2O (243.4 Pa) |
| Bearing Type: | Ball |
| Fan Type: | Blower |
| Features: | Locked Rotor Protection |
| Noise: | 51.0dB(A) |
| Power (Watts): | 4.08 W |
| RPM: | 4400 RPM |
| Termination: | 2 Wire Leads |
| Ingress Protection: | - |
| Operating Temperature: | 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C) |
| Approval Agency: | CE, CSA, UL, VDE |
| Weight: | 0.199 lb (90.26 g) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 | ||
| 25 | ||
| 50 | ||
| 100 | ||
| 250 | ||
| 500 |
Current price of BFB0712HH-A is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FAN AXIAL 92X25MM 24VDC WIRE
FAN AXIAL 92X25.4MM 12VDC WIRE
FAN 12VDC 38X20MM 4WIRES
FIXED IND 1.5UH 3.27A 38 MOHM
FAN BLOWER 75.7X25MM 12VDC WIRE
CONN HDR .100" 24POS
CONN SMP JACK STR 50 OHM SOLDER