
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | G4015 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Voltage - Rated: | 24VDC |
| Size / Dimension: | Square - 40mm L x 40mm H |
| Width: | 15.00mm |
| Air Flow: | 6.0 CFM (0.168m³/min) |
| Static Pressure: | 0.160 in H2O (39.8 Pa) |
| Bearing Type: | Ball |
| Fan Type: | Tubeaxial |
| Features: | Thermal Overload Protector (TOP) |
| Noise: | 23.0dB(A) |
| Power (Watts): | - |
| RPM: | 6000 RPM |
| Termination: | 2 Wire Leads |
| Ingress Protection: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Approval Agency: | CE, cUL, TUV, UL |
| Weight: | 0.051 lb (23.13 g) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 100 |
Current price of G4015M24B-RSR is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FAN AXIAL 172X50.8MM 24V PQ24B7
FAN AXIAL 80X25MM 24VDC WIRE
FAN AXIAL 80X15MM 5VDC WIRE
XTAL OSC VCXO 245.7600MHZ HCSL
FAN AXIAL 40X15MM 24VDC
DC DC CONVERTER 5V 1.5W
DC DC CONVERTER 24V 150W