OD127AP-48HTB
Manufacturer
Orion Fans
VIGOR # :
Description
FAN AXIAL 127X38.5MM 48VDC TERM
Catalog
DC Brushless Fans (BLDC)
DataSheet
OD127AP-48HTB PDF
Type Description
Series:OD127AP
Package:Bulk
Part Status:Active
Voltage - Rated:48VDC
Size / Dimension:Square - 127mm L x 127mm H
Width:38.50mm
Air Flow:140.0 CFM (3.92m³/min)
Static Pressure:0.410 in H2O (102.1 Pa)
Bearing Type:Ball
Fan Type:Tubeaxial
Features:-
Noise:46.0dB
Power (Watts):-
RPM:3200 RPM
Termination:2 Terminals
Ingress Protection:-
Operating Temperature:-4 ~ 167°F (-20 ~ 75°C)