
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | FFC |
| Package: | Box |
| Part Status: | Active |
| Voltage - Rated: | 12VDC |
| Size / Dimension: | Square - 120mm L x 120mm H |
| Width: | 25.00mm |
| Air Flow: | 150.3 CFM (4.21m³/min) |
| Static Pressure: | 0.489 in H2O (121.9 Pa) |
| Bearing Type: | Ball |
| Fan Type: | Tubeaxial |
| Features: | Locked Rotor Protection, PWM Control, Speed Sensor (Tach) |
| Noise: | 56.4dB(A) |
| Power (Watts): | 17.4 W |
| RPM: | 4000 RPM |
| Termination: | 4 Wire Leads |
| Ingress Protection: | - |
| Operating Temperature: | 14 ~ 140°F (-10 ~ 60°C) |
| Approval Agency: | CE, CSA, UL, VDE |
| Weight: | 0.452 lb (205.02 g) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 | ||
| 25 | ||
| 50 | ||
| 100 | ||
| 250 | ||
| 500 |
Current price of FFC1212D-F00 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FAN AXIAL 92X25MM 24VDC WIRE
48VDC 80X80X32MM IP68
FAN 12VDC 92X38MM 3WIRES
FAN AXIAL 120X25MM 12VDC WIRE
CONN HEADER SMD 30POS 2.54MM
CONN RCPT 60POS 0.05 GOLD SMD
HOT MELT ADHSV 5/8 X 8" 1=1STICK