
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Box |
| Part Status: | Active |
| Voltage - Rated: | 12VDC |
| Size / Dimension: | Square - 50mm L x 50mm H |
| Width: | 10.00mm |
| Air Flow: | 12.7 CFM (0.356m³/min) |
| Static Pressure: | 0.180 in H2O (44.8 Pa) |
| Bearing Type: | Ball |
| Fan Type: | Tubeaxial |
| Features: | Locked Rotor Protection, Speed Sensor (Tach) |
| Noise: | 35.0dB(A) |
| Power (Watts): | 1.2 W |
| RPM: | 6500 RPM |
| Termination: | 3 Wire Leads |
| Ingress Protection: | - |
| Operating Temperature: | 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C) |
| Approval Agency: | CE, cURus, TUV |
| Weight: | 0.071 lb (32.21 g) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of DC0501012H2B-3T0 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FAN AXIAL DUAL 40X56MM 12VDC
FAN AXIAL 80.5X38MM 12VDC WIRE
FAN AXIAL 80X25MM 12VDC WIRE
FAN 12VDC 50X10MM 3WIRES
BOARD CALIBR CIRCUIT OPB350L250
DC DC CONVERTER 3.3V 66W
B933 5110-D YEL 3" GOTH QA 10-PK