
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | OD6025 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Voltage - Rated: | 12VDC |
| Size / Dimension: | Square - 60mm L x 60mm H |
| Width: | 25.00mm |
| Air Flow: | 24.0 CFM (0.672m³/min) |
| Static Pressure: | - |
| Bearing Type: | Ball |
| Fan Type: | Tubeaxial |
| Features: | Auto Restart |
| Noise: | - |
| Power (Watts): | - |
| RPM: | - |
| Termination: | 2 Wire Leads |
| Ingress Protection: | IP55 - Dust Protected, Water Resistant |
| Operating Temperature: | -4 ~ 167°F (-20 ~ 75°C) |
| Approval Agency: | cURus, TUV |
| Weight: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 | ||
| 25 | ||
| 100 | ||
| 250 | ||
| 500 |
Current price of OD6025-12HBIP55 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FAN AXIAL 30X15MM 12VDC WIRE
FAN AXIAL 92.5X38MM 48VDC WIRE
FAN AXIAL 120X32MM 48VDC WIRE
XTAL OSC VCXO 364.8000MHZ LVPECL
XTAL OSC VCXO 614.4000MHZ LVPECL
FAN AXIAL 60X25MM 12VDC WIRE
DC DC CONVERTER 48V 500W