
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | OD2510 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Voltage - Rated: | 5VDC |
| Size / Dimension: | Square - 25mm L x 25mm H |
| Width: | 10.00mm |
| Air Flow: | 2.2 CFM (0.061m³/min) |
| Static Pressure: | 0.170 in H2O (42.3 Pa) |
| Bearing Type: | Ball |
| Fan Type: | Tubeaxial |
| Features: | Auto Restart, Speed Sensor (Tach) |
| Noise: | 24.0dB |
| Power (Watts): | 600 mW |
| RPM: | 10000 RPM |
| Termination: | 3 Wire Leads |
| Ingress Protection: | - |
| Operating Temperature: | 14 ~ 122°F (-10 ~ 50°C) |
| Approval Agency: | cURus, TUV |
| Weight: | 0.022 lb (9.98 g) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 520 |
Current price of OD2510-05MB01A is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FAN 40X15MM 24VDC TACH
FAN 12VDC 50X20MM 2WIRES
FAN AXIAL 25X7.4MM SLEEVE 12VDC
CRYSTAL 20.0000MHZ 8PF SMD
XTAL OSC VCXO 14.4000MHZ LVPECL
FAN AXIAL 25.5X10MM 5VDC WIRE
DC DC CONVERTER 5.8V 50W