
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | San Ace 150W |
| Package: | Box |
| Part Status: | Active |
| Voltage - Rated: | 48VDC |
| Size / Dimension: | Round - 150mm Dia |
| Width: | 35.00mm |
| Air Flow: | 135.0 CFM (3.78m³/min) |
| Static Pressure: | 1.578 in H2O (393.1 Pa) |
| Bearing Type: | Ball |
| Fan Type: | Motorized Impellers |
| Features: | PWM Control, Speed Sensor (Tach) |
| Noise: | 59.0dB(A) |
| Power (Watts): | 15.4 W |
| RPM: | 3800 RPM |
| Termination: | 4 Wire Leads |
| Ingress Protection: | IP54 - Dust Protected, Water Resistant |
| Operating Temperature: | -4 ~ 158°F (-20 ~ 70°C) |
| Approval Agency: | CSA, TUV, UL |
| Weight: | 0.728 lb (330.22 g) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 |
Current price of 9W1TN48P1H01 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FAN AXIAL 80X25MM 12VDC WIRE
FAN AXIAL 172X51MM 48VDC WIRE
FAN 12VDC 92X25MM 2WIRES
CRYSTAL 12.0000MHZ 12PF SMD
FAN 150X35MM 48VDC IP54 CENT
CRYSTAL 50.2300MHZ 10PF TH
FIXED IND 33NH 565MA 220 MOHM