
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | San Ace 40 |
| Package: | Box |
| Part Status: | Active |
| Voltage - Rated: | 12VDC |
| Size / Dimension: | Square - 40mm L x 40mm H |
| Width: | 20.00mm |
| Air Flow: | 8.0 CFM (0.224m³/min) |
| Static Pressure: | 0.264 in H2O (65.7 Pa) |
| Bearing Type: | Ball |
| Fan Type: | Tubeaxial |
| Features: | - |
| Noise: | 33.0dB(A) |
| Power (Watts): | 1.32 W |
| RPM: | 8000 RPM |
| Termination: | 2 Wire Leads |
| Ingress Protection: | - |
| Operating Temperature: | -4 ~ 158°F (-20 ~ 70°C) |
| Approval Agency: | CSA, TUV, UL |
| Weight: | 0.101 lb (45.81 g) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 | ||
| 25 | ||
| 50 | ||
| 100 | ||
| 250 |
Current price of 109P0412H602 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FAN AXIAL 80X25MM 24VDC WIRE
FAN AXIAL 119X38MM 24VDC 3.3W
FAN AXIAL 80X25MM 24VDC WIRE
FAN AXIAL 80X15MM 12VDC WIRE
FAN 40X20MM 12VDC
DC DC CONVERTER 72V 25W
DC DC CONVERTER 28V 50W