
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CBM-50V |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Voltage - Rated: | 12VDC |
| Size / Dimension: | Square/Rounded - 50mm L x 50mm H |
| Width: | 20.00mm |
| Air Flow: | 5.7 CFM (0.160m³/min) |
| Static Pressure: | 0.660 in H2O (164.4 Pa) |
| Bearing Type: | omniCOOL™ Magnetic Sleeve |
| Fan Type: | Blower |
| Features: | Auto Restart |
| Noise: | 35.0dB(A) |
| Power (Watts): | 1.5 W |
| RPM: | 5200 RPM |
| Termination: | 2 Wire Leads |
| Ingress Protection: | - |
| Operating Temperature: | 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C) |
| Approval Agency: | CE, cURus, TUV |
| Weight: | 0.073 lb (33.11 g) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 | ||
| 25 | ||
| 50 | ||
| 200 | ||
| 400 |
Current price of CBM-5020V-152 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FAN AXIAL 120X25.5MM 24VDC WIRE
FAN AXIAL 40X20MM VAPO 12VDC
FAN IMP MTRZD 250X77.3MM 48VDC
NMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY 12
NMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY 12
FAN BLOWER 50X20MM 12VDC WIRE
SI700 7MM C23EMBNNOCPV3W