
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | San Ace 172 |
| Package: | Box |
| Part Status: | Active |
| Voltage - Rated: | 48VDC |
| Size / Dimension: | Rectangular/Rounded - 172mm L x 150mm H |
| Width: | 51.00mm |
| Air Flow: | 400.0 CFM (11.20m³/min) |
| Static Pressure: | 2.770 in H2O (690.0 Pa) |
| Bearing Type: | Ball |
| Fan Type: | Tubeaxial |
| Features: | Speed Sensor (Tach) |
| Noise: | 74.0dB(A) |
| Power (Watts): | 96 W |
| RPM: | 6300 RPM |
| Termination: | 3 Wire Leads |
| Ingress Protection: | - |
| Operating Temperature: | -4 ~ 158°F (-20 ~ 70°C) |
| Approval Agency: | CSA, TUV, UL |
| Weight: | 1.8 lb (800.0 g) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 | ||
| 25 | ||
| 50 | ||
| 100 |
Current price of 9GV5748H501 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FAN AXIAL 92X25MM 24VDC
FAN AXIAL 120X32MM 24VDC WIRE
FAN AXIAL 92X20MM 24VDC WIRE
CRYSTAL 27.0000MHZ 12PF SMD
FAN 172X51MM 48VDC SDCUT RBLS
TEST LEAD BANANA TO SOCKET 24"
CONN 1.0/2.3 PLG STR 75OHM CRIMP