
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Box |
| Part Status: | Active |
| Voltage - Rated: | 12VDC |
| Size / Dimension: | Square - 50mm L x 50mm H |
| Width: | 20.00mm |
| Air Flow: | 12.7 CFM (0.356m³/min) |
| Static Pressure: | 0.140 in H2O (34.9 Pa) |
| Bearing Type: | Ball |
| Fan Type: | Tubeaxial |
| Features: | Locked Rotor Protection |
| Noise: | 28.0dB(A) |
| Power (Watts): | 1.56 W |
| RPM: | 4800 RPM |
| Termination: | 2 Wire Leads |
| Ingress Protection: | - |
| Operating Temperature: | 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C) |
| Approval Agency: | CE, cURus, TUV |
| Weight: | 0.089 lb (40.37 g) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of DC0502012J2B-2T0 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FAN AXIAL 172X51MM 24VDC WIRE
FAN AXIAL 60X10MM 12VDC WIRE
FAN AXIAL 80X38MM 48VDC WIRE
FIXED IND 15UH 1.03A 150 MOHM
FAN 12VDC 50X20MM 2WIRES
CONN RCPT 26POS 0.05 GOLD SMD
10/60 GEAR SPLIT SPECIAL BORE