
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | F1238-H |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Voltage - Rated: | 24VDC |
| Size / Dimension: | Square - 119mm L x 119mm H |
| Width: | 38.00mm |
| Air Flow: | 130.0 CFM (3.64m³/min) |
| Static Pressure: | 0.370 in H2O (92.2 Pa) |
| Bearing Type: | Ball |
| Fan Type: | Tubeaxial |
| Features: | Alarm Sensor, Auto Restart, Conformal Coating, Locked Rotor Sensor |
| Noise: | 47.0dB(A) |
| Power (Watts): | - |
| RPM: | 3600 RPM |
| Termination: | 4 Wire Leads |
| Ingress Protection: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Approval Agency: | CE, cUL, TUV, UL |
| Weight: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 5 |
Current price of F1238X24B2-FS-WS-CC is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FAN AXIAL 35X10MM 5VDC WIRE
FAN AXIAL 80X32MM 24VDC WIRE
FAN 80X38MM 12VDC VANE RBLS
CRYSTAL 40.0000MHZ 12PF SMD
FAN AXIAL 119X38MM 24VDC WIRE
CONN RCPT 40POS 0.1 GOLD SMD
DC DC CONVERTER 12V 1W