
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | OD1238 XC |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Voltage - Rated: | 48VDC |
| Size / Dimension: | Square - 120mm L x 120mm H |
| Width: | 38.50mm |
| Air Flow: | 130.0 CFM (3.64m³/min) |
| Static Pressure: | 0.290 in H2O (72.2 Pa) |
| Bearing Type: | Ball |
| Fan Type: | Tubeaxial |
| Features: | Auto Restart, Speed Sensor (Tach) |
| Noise: | 48.0dB |
| Power (Watts): | 9 W |
| RPM: | 2800 RPM |
| Termination: | 3 Wire Leads |
| Ingress Protection: | - |
| Operating Temperature: | 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C) |
| Approval Agency: | cURus, TUV |
| Weight: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 520 |
Current price of OD1238-48LLBXC01A is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FAN AXIAL 60X15MM 24VDC WIRE
FAN 12VDC 38X20MM 3WIRES
FAN AXIAL 80X25MM 24VDC SLEEVE
FAN AXIAL 120X38.5MM 48VDC WIRE
CONN SCKT 66P 0.079 GOLD PCB RA
DC DC CONVERTER 5V 300W
FIXED IND 43NH 810MA 170 MOHM