
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | OD4020 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Voltage - Rated: | 5VDC |
| Size / Dimension: | Square - 40mm L x 40mm H |
| Width: | 20.00mm |
| Air Flow: | 9.0 CFM (0.252m³/min) |
| Static Pressure: | 0.300 in H2O (74.7 Pa) |
| Bearing Type: | Sleeve |
| Fan Type: | Tubeaxial |
| Features: | Locked Rotor Sensor |
| Noise: | 32.0dB |
| Power (Watts): | - |
| RPM: | 7800 RPM |
| Termination: | 3 Wire Leads |
| Ingress Protection: | - |
| Operating Temperature: | -4 ~ 176°F (-20 ~ 80°C) |
| Approval Agency: | cURus, TUV |
| Weight: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 520 |
Current price of OD4020-05HS02A is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FAN BLOWER 120.5X32MM 12VDC WIRE
FAN AXIAL 120X25.4MM 24VDC WIRE
FAN AXIAL 119X38MM 24VDC WIRE
FAN AXIAL 40X20MM 5VDC WIRE
MOC19FMOC16M180 PA66HIRHS BLK
FIXED IND 43UH 110MA 4.5 OHM TH
INFRARED TOUCH SENSOR 90DEGREES