
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | RG125N |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Voltage - Rated: | 12VDC |
| Size / Dimension: | Square - 180mm L x 180mm H |
| Width: | 40.00mm |
| Air Flow: | 51.5 CFM (1.44m³/min) |
| Static Pressure: | - |
| Bearing Type: | Ball |
| Fan Type: | Blower, Centrifugal |
| Features: | - |
| Noise: | 58.0dB(A) |
| Power (Watts): | 5 W |
| RPM: | 2550 RPM |
| Termination: | 2 Wire Leads |
| Ingress Protection: | - |
| Operating Temperature: | -22 ~ 167°F (-30 ~ 75°C) |
| Approval Agency: | - |
| Weight: | 1.6 lbs (725.7 g) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 | ||
| 25 | ||
| 50 | ||
| 100 |
Current price of RG125-19/12N is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
BLOWER FLATPAK 180X40MM 12VDC
FAN AXIAL 254X89MM 24VDC WIRE
FAN BLOWER 45X10MM 5VDC WIRE
XTAL OSC TCXO 16.3676MHZ LVCMOS
FAN BLOWER 180X40MM 12VDC WIRE
SENSOR PRES 100PSI GAUG 3.3V SIP
CONNECTOR