
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Box |
| Part Status: | Active |
| Voltage - Rated: | 12VDC |
| Size / Dimension: | Square - 120mm L x 120mm H |
| Width: | 25.00mm |
| Air Flow: | 67.8 CFM (1.90m³/min) |
| Static Pressure: | 0.170 in H2O (42.3 Pa) |
| Bearing Type: | Ball |
| Fan Type: | Tubeaxial |
| Features: | Locked Rotor Protection |
| Noise: | 35.0dB(A) |
| Power (Watts): | 2.4 W |
| RPM: | 2100 RPM |
| Termination: | 2 Wire Leads |
| Ingress Protection: | - |
| Operating Temperature: | 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C) |
| Approval Agency: | CE, cURus, TUV |
| Weight: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of DC1202512J2B-2T0 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FAN AXIAL 80X20MM 24VDC WIRE
FAN AXIAL 60X25MM 12VDC WIRE
FAN AXIAL 120X32.3MM 24VDC WIRE
FIXED IND 3.3UH 6A 30 MOHM SMD
FIXED IND 560UH 1.4A 170 MOHM TH
FAN 12VDC 120X25MM 2WIRES
DC DC CONVERTER 12V 2W