F6025E12B-RHR-EM3
Manufacturer
Mechatronics
VIGOR # :
Description
FAN AXIAL 60X25MM 12VDC WIRE
Catalog
DC Brushless Fans (BLDC)
DataSheet
F6025E12B-RHR-EM3 PDF
Type Description
Series:F6025-H
Package:Bulk
Part Status:Active
Voltage - Rated:12VDC
Size / Dimension:Square - 60mm L x 60mm H
Width:25.00mm
Air Flow:24.0 CFM (0.672m³/min)
Static Pressure:0.320 in H2O (79.7 Pa)