
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | AFB |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Voltage - Rated: | 12VDC |
| Size / Dimension: | Square - 70mm L x 70mm H |
| Width: | 25.40mm |
| Air Flow: | 44.0 CFM (1.23m³/min) |
| Static Pressure: | 0.311 in H2O (77.5 Pa) |
| Bearing Type: | Ball |
| Fan Type: | Tubeaxial |
| Features: | Locked Rotor Protection |
| Noise: | 44.0dB(A) |
| Power (Watts): | 3.72 W |
| RPM: | 4700 RPM |
| Termination: | 2 Wire Leads |
| Ingress Protection: | - |
| Operating Temperature: | 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C) |
| Approval Agency: | CE, CSA, UL, VDE |
| Weight: | 0.199 lb (90.26 g) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 | ||
| 25 | ||
| 50 | ||
| 100 | ||
| 250 | ||
| 500 |
Current price of AFB0712HH-A is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FAN AXIAL 92X25.4MM 12VDC WIRE
FAN 12VDC 80X20MM 4WIRES
FAN AXIAL 172X51MM 12VDC WIRE
XTAL OSC TCXO 10.0000MHZ LVCMOS
MEMS OSC XO 155.5200MHZ LVCMOS
FAN AXIAL 70X25.4MM 12VDC WIRE
CBL, M12 TO DB9 RS232, 3M