
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | OD1225 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Voltage - Rated: | 12VDC |
| Size / Dimension: | Square - 120mm L x 120mm H |
| Width: | 25.00mm |
| Air Flow: | 72.0 CFM (2.02m³/min) |
| Static Pressure: | 0.100 in H2O (24.9 Pa) |
| Bearing Type: | Sleeve |
| Fan Type: | Tubeaxial |
| Features: | PWM Control |
| Noise: | 34.0dB |
| Power (Watts): | 3 W |
| RPM: | 1800 RPM |
| Termination: | 3 Wire Leads |
| Ingress Protection: | - |
| Operating Temperature: | 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C) |
| Approval Agency: | cURus, TUV |
| Weight: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 520 |
Current price of OD1225-12LS5 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FAN AXIAL 40X10MM 5VDC WIRE
FAN IMP MTRZD 48V 220X56MM IP68
FAN AXIAL 50X15MM 24VDC WIRE
TVS DIODE 58V 110V AXIAL
CRYSTAL 24.0000MHZ 20PF SMD
FAN AXIAL 120X25MM 12VDC WIRE
CONN ADAPT SMA PLUG TO UHF JACK