
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | HPLC, FDD1-17251 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Voltage - Rated: | 12VDC |
| Size / Dimension: | Rectangular/Rounded - 172mm L x 151mm H |
| Width: | 51.00mm |
| Air Flow: | 220.0 CFM (6.16m³/min) |
| Static Pressure: | 0.571 in H2O (142.2 Pa) |
| Bearing Type: | Ball |
| Fan Type: | Tubeaxial |
| Features: | PWM Control |
| Noise: | 52.0dB(A) |
| Power (Watts): | 15.7 W |
| RPM: | 2800 RPM |
| Termination: | 3 Wire Leads |
| Ingress Protection: | IP54 - Dust Protected, Water Resistant |
| Operating Temperature: | -4 ~ 158°F (-20 ~ 70°C) |
| Approval Agency: | CE, cURus, TUV |
| Weight: | 2.5 lbs (1.1 kg) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 12 |
Current price of FDD1-17251CBAW39-L is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FAN AXIAL 80X25MM 24VDC WIRE
FAN AXIAL 92.5X25MM 24VDC WIRE
FAN AXIAL 80.5X32MM 48VDC WIRE
FAN AXIAL 172X51MM 12VDC WIRE
CONN RCPT 70POS 0.1 GOLD PCB
CONN STRN RELIEF FOR RG-59 62
POWER SUPPLY DC SWITCHER 1-40V