
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | B6012 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Voltage - Rated: | 24VDC |
| Size / Dimension: | Square/Rounded - 60mm L x 60mm H |
| Width: | 12.00mm |
| Air Flow: | 5.0 CFM (0.140m³/min) |
| Static Pressure: | 0.300 in H2O (74.7 Pa) |
| Bearing Type: | Sleeve |
| Fan Type: | Blower |
| Features: | Thermal Overload Protector (TOP) |
| Noise: | 34.0dB(A) |
| Power (Watts): | - |
| RPM: | 3600 RPM |
| Termination: | 2 Wire Leads |
| Ingress Protection: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Approval Agency: | - |
| Weight: | 0.057 lb (25.85 g) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 | ||
| 25 | ||
| 50 | ||
| 100 | ||
| 250 | ||
| 500 |
Current price of B6012M24D-BSR is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FAN 30X8MM 5VDC 3CFM
FAN 92X32MM 24VDC IP69K
FAN 60X25MM 24VDC OIL PROOF LOCK
SFERNICE FIXED RESISTORS
BLOWER 60X12MM 24VDC
CONN HEADER VERT 14POS 2.54MM
CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MT