
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | G9225 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Voltage - Rated: | 12VDC |
| Size / Dimension: | Square - 92mm L x 92mm H |
| Width: | 25.00mm |
| Air Flow: | 58.0 CFM (1.62m³/min) |
| Static Pressure: | 0.210 in H2O (52.3 Pa) |
| Bearing Type: | Ball |
| Fan Type: | Tubeaxial |
| Features: | Thermal Overload Protector (TOP) |
| Noise: | 39.0dB(A) |
| Power (Watts): | - |
| RPM: | 3200 RPM |
| Termination: | 2 Wire Leads |
| Ingress Protection: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Approval Agency: | CE, cUL, TUV, UL |
| Weight: | 0.218 lb (98.88 g) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 100 |
Current price of G9225E12B-FSR is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
60X20MM, DC 24V, OIL PROOF, HIGH
FAN AXIAL 172X51MM 48VDC WIRE
FAN AXIAL 40X10MM BALL 5VDC WIRE
EMITTER UV 408NM 25MA 1206
FAN AXIAL 92X25MM 12VDC
CONN SOCKET 54POS 0.1 GOLD PCB
JACK SCREW HEX 4-40 1=2 SETS