
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CFM-60 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Voltage - Rated: | 12VDC |
| Size / Dimension: | Square - 60mm L x 60mm H |
| Width: | 15.40mm |
| Air Flow: | 27.5 CFM (0.770m³/min) |
| Static Pressure: | 0.230 in H2O (57.3 Pa) |
| Bearing Type: | Ball |
| Fan Type: | Tubeaxial |
| Features: | Auto Restart |
| Noise: | 39.0dB(A) |
| Power (Watts): | 2.64 W |
| RPM: | 5100 RPM |
| Termination: | 2 Wire Leads |
| Ingress Protection: | - |
| Operating Temperature: | 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C) |
| Approval Agency: | CE, cURus, TUV |
| Weight: | 0.089 lb (40.37 g) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 | ||
| 25 | ||
| 50 | ||
| 100 | ||
| 250 |
Current price of CFM-6015-13-10 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
12VDC 92X92X25MM IP68
FAN AXIAL 60X25MM 5VDC WIRE
FAN AXIAL 60X25MM 12VDC
FIXED IND 100UH 700MA 650 MOHM
XTAL OSC VCXO 14.4000MHZ LVPECL
DC AXIAL FAN, 60 MM SQUARE, 15 M
CONN HEADER VERT 12POS 2MM