
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | OD1238 |
| Package: | Box |
| Part Status: | Active |
| Voltage - Rated: | 12VDC |
| Size / Dimension: | Square - 120mm L x 120mm H |
| Width: | 38.00mm |
| Air Flow: | 154.0 CFM (4.31m³/min) |
| Static Pressure: | 0.570 in H2O (142.0 Pa) |
| Bearing Type: | Ball |
| Fan Type: | Tubeaxial |
| Features: | - |
| Noise: | 52.0dB |
| Power (Watts): | 15.6 W |
| RPM: | 3800 RPM |
| Termination: | 2 Wire Leads |
| Ingress Protection: | - |
| Operating Temperature: | -4 ~ 167°F (-20 ~ 75°C) |
| Approval Agency: | cURus, TUV |
| Weight: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 | ||
| 25 | ||
| 100 | ||
| 250 | ||
| 500 |
Current price of OD1238-12HHB is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FAN AXIAL 80X25.4MM 12VDC WIRE
FAN AXIAL 35X10MM BALL 5VDC WIRE
FAN 92X38MM 48VDC VANE TACH,PWM
FIXED IND 10UH 100MOHM SMD
SWITCH MODE, PWR SUPPLY 24V
FAN AXIAL 120X38MM 12VDC WIRE
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY