
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | OD6038 VA |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Voltage - Rated: | 48VDC |
| Size / Dimension: | Square - 60mm L x 60mm H |
| Width: | 38.00mm |
| Air Flow: | - |
| Static Pressure: | - |
| Bearing Type: | Ball |
| Fan Type: | Tubeaxial |
| Features: | Auto Restart, PWM Control, Speed Sensor (Tach) |
| Noise: | - |
| Power (Watts): | - |
| RPM: | - |
| Termination: | 4 Wire Leads |
| Ingress Protection: | - |
| Operating Temperature: | 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C) |
| Approval Agency: | cURus, TUV |
| Weight: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 520 |
Current price of OD6038-48MBVXC10A is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FAN AXIAL 92X25.4MM 12VDC WIRE
FAN 12VDC 60X25MM
FAN AXIAL 24VDC 40X28MM 22.4CFM
NMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY 12
MEMS OSC XO 133.3330MHZ LVCMOS
XTAL OSC VCXO 245.7600MHZ LVDS
FAN AXIAL 60X38MM 48VDC WIRE