
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | BFB |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Voltage - Rated: | 12VDC |
| Size / Dimension: | Square - 35mm L x 35mm H |
| Width: | 10.00mm |
| Air Flow: | 2.1 CFM (0.059m³/min) |
| Static Pressure: | 0.443 in H2O (110.3 Pa) |
| Bearing Type: | Ball |
| Fan Type: | Blower |
| Features: | Locked Rotor Protection, Speed Sensor (Tach) |
| Noise: | 31.0dB(A) |
| Power (Watts): | 960 mW |
| RPM: | 8500 RPM |
| Termination: | 3 Wire Leads |
| Ingress Protection: | - |
| Operating Temperature: | 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C) |
| Approval Agency: | CE, CSA, UL, VDE |
| Weight: | 0.025 lb (11.34 g) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 | ||
| 25 | ||
| 50 | ||
| 100 | ||
| 250 | ||
| 500 |
Current price of BFB03512HHA-AF00 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FAN BLOWER 78.9X28MM 12VDC
FAN 92X25MM 12VDC IP68 PWM 75CFM
FAN AXIAL 172X51MM 48VDC WIRE
FAN BLOWER 35X10MM 12VDC WIRE
CONN HEADER SMD 52POS 0.8MM
CONN HEADER VERT 2POS 4MM
FIXED IND 5.6UH 645MA 280 MOHM