ME6038L12B2-FSR
Manufacturer
Mechatronics
VIGOR # :
Description
FAN AXIAL 60X38MM 12VDC WIRE
Catalog
DC Brushless Fans (BLDC)
DataSheet
ME6038L12B2-FSR PDF
Type Description
Series:ME6038
Package:Bulk
Part Status:Active
Voltage - Rated:12VDC
Size / Dimension:Square - 60mm L x 60mm H
Width:38.00mm
Air Flow:35.5 CFM (0.994m³/min)
Static Pressure:0.520 in H2O (129.5 Pa)