OD4010-12LLSS
Manufacturer
Orion Fans
VIGOR # :
Description
FAN AXIAL 40X10.5MM 12VDC WIRE
Catalog
DC Brushless Fans (BLDC)
DataSheet
OD4010-12LLSS PDF
Type Description
Series:OD4010
Package:Bulk
Part Status:Active
Voltage - Rated:12VDC
Size / Dimension:Square - 40mm L x 40mm H
Width:10.50mm
Air Flow:-
Static Pressure:-
Bearing Type:Sealed Sleeve
Fan Type:Tubeaxial
Features:-
Noise:-
Power (Watts):-
RPM:-
Termination:2 Wire Leads
Ingress Protection:-
Operating Temperature:-4 ~ 176°F (-20 ~ 80°C)