G8015E12B1-RGR
Manufacturer
Mechatronics
VIGOR # :
Description
FAN AXIAL 80X15MM TACH 12VDC
Catalog
DC Brushless Fans (BLDC)
DataSheet
G8015E12B1-RGR PDF
Type Description
Series:G8015-G
Package:Bulk
Part Status:Active
Voltage - Rated:12VDC
Size / Dimension:Square - 80mm L x 80mm H
Width:15.30mm
Air Flow:40.0 CFM (1.12m³/min)
Static Pressure:0.200 in H2O (49.8 Pa)