OD8032-48LB02A
Description
FAN AXIAL 80.5X32MM 48VDC WIRE
DataSheet
OD8032-48LB02A PDF
Type Description
Series:OD8032
Package:Bulk
Part Status:Active
Voltage - Rated:48VDC
Size / Dimension:Square - 80.5mm L x 80.5mm H
Width:32.00mm
Air Flow:40.0 CFM (1.12m³/min)
Static Pressure:0.200 in H2O (49.8 Pa)
Bearing Type:Ball
Fan Type:Tubeaxial
Features:Locked Rotor Sensor
Noise:31.0dB
Power (Watts):-
RPM:3000 RPM
Termination:3 Wire Leads
Ingress Protection:-
Operating Temperature:-4 ~ 176°F (-20 ~ 80°C)