RER225-55/18/2TDMO
Description
225 X 99 MM DC CENTRIFUGAL FAN
DataSheet
RER225-55/18/2TDMO PDF
Type Description
Series:RER225TD, S-Force
Package:Bulk
Part Status:Active
Voltage - Rated:48VDC
Size / Dimension:Round - 225mm Dia
Width:99.00mm
Air Flow:11.9 CFM (0.333m³/min)
Static Pressure:-
Bearing Type:Ball
Fan Type:Motorized Impellers
Features:PWM Control, Speed Sensor (Tach)
Noise:-
Power (Watts):120 W
RPM:2800 RPM
Termination:4 Wire Leads
Ingress Protection:-
Operating Temperature:-4 ~ 131°F (-20 ~ 55°C)