RER190-39/14/2TDLOU
Manufacturer
ebm-papst Inc.
VIGOR # :
Description
FAN IMP MTRZD 24V 190X69MM IP68
Catalog
DC Brushless Fans (BLDC)
DataSheet
RER190-39/14/2TDLOU PDF
Type Description
Series:RER190TDU
Package:Bulk
Part Status:Active
Voltage - Rated:24VDC
Size / Dimension:Round - 190mm Dia
Width:69.00mm
Air Flow:376.7 CFM (10.55m³/min)
Static Pressure:-
Bearing Type:Ball
Fan Type:Motorized Impellers
Features:-
Noise:-
Power (Watts):57.1 W
RPM:2900 RPM
Termination:2 Wire Leads
Ingress Protection:IP68 - Dust Tight, Waterproof
Operating Temperature:-4 ~ 140°F (-20 ~ 60°C)